PGE Turów Zgorzelec - Prokom Trefl Sopot 74:69

(PAP) | Utworzono: 2008-05-31 10:11 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Ekipa Turowa objęła prowadzenie już od pierwszej minuty meczu i utrzymywała je niemal przez całe spotkanie, z krótkimi jedynie przerwami. Sopocianom udawało się kilkakrotnie doprowadzić do wyrównania i wyjść na minimalne prowadzenie, jednak nie potrafili utrzymać swojej przewagi przez dłuższy czas.

Prokom Trefl zakończył zawody z zaledwie 37-procentową skutecznością rzutów za 2 punkty, co było główną przyczyną jego porażki.

W zespole gospodarzy najskuteczniejszy był Milan Gurović. Podstawowy gracz Prokomu Trefla, który nie wystąpił z powodu dyskwalifikacji w poprzednim meczu, nie zaprezentował jednak w sobotę pełni swoich umiejętności. Zespół z Turowa do zwycięstwa poprowadzili natomiast Drobnjak i Rodriguez.

Napięcie i emocje wywołane stawką meczu dały o sobie znać również w szóstym spotkaniu finałowym. Za dyskusje i niepotrzebną gestykulację w kierunku sędziów przewinieniami technicznymi ukarani zostali Logan i Rodriguez.

Kluczowy dla ostatecznego wyniku był okres pomiędzy 33. a 37. minutą. Wpierw po rzucie Dylewicza sopocianie ponownie doszli rywali (było 55:55), by za cztery minuty przegrywać już 55:64. Mistrzowie Polski starali się ostatnim zrywem dogonić rywala, jednak w decydującym akcjach zabrakło im skuteczności i musieli uznać wyższość Turowa.