Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 0:0 (RELACJA)

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-11-28 20:23 | Zmodyfikowano: 2015-11-28 20:26

90. Koniec 0:0. W ostatnich minutach były jeszcze akcje i jednych i drugich, ale żadna z nich nie przyniosłą efektu. Statystyki:

85' Matras zgrał z lewej strony w pole karne do Małeckiego, ale jego strzał broni Pawełek

84' Roszady też w Śląsku. Boisko opuszcza Kamil Dankowski, wchodzi Peter Grajciar

83' Kolejna zmiana w ekipie gości: Takafumi Akahoshi schodzi, pojawia się Miłosz Przybecki.

82' Biliński w polu karnym, ale choć początkowo przebijał się dobrze, to potem stracił panowanie nad piłką w czym "pomogli mu" rywale. 27 14

76' Małecki, Małecki, Małecki... chyba poczuł się zbyt pewnie po tym jak mijał obrońców gospodarzy bo jego strzał był fatalny

75' Zmiana w Pogoni: schodzi Marcin Listkowski, wchodzi Vladimir Dvalishvili

73' Biliński mógł mieć wejście smoka, wrzutka z lewej strony na środek pola karnego, napastnik Śląska strzela ale broni Słowik

71' Pierwsza zmiana w Śląsku: wchodzi Kamil Biliński, schodzi Jacek Kiełb

70' Szybko lewą stroną zagrali goście, ale strzał Małeckiego zablokowany i tylko rzut rożny. Ze stałego fragmentu gry nie nie wyszło poza tym, że ucierpiał Jarosław Fojut. Były gracz Śląska, a obecnie Pogoni po chwili przy pomocy masażystów podniósł się z murawy i kontynuuje grę.

69' Bardzo wysoko dośrodkował z prawej strony Celeban, piłka spadała, spadała, aż wpadła w ręce Słowika

65' Kontra Pogoni, ale skończyło się niedokładnym podaniem w polu karnym w kluczowym momencie.

61' Naprawdę akcje Śląska zaczynają wyglądać przyjemnie dla oka. Brakuje tylko precyzji. Paixao zagrał sprzed pola karnego, z prawej strony nieco nad ziemią na nogę Zielińskiemu ale ten posłał piłkę wyraźnie obok lewego słupka

59' Mateusz Matras miał czas i miejsce, ale strzelił prosto w Pawełka

58' Hateley z 25 metra dorzucił na głowę Dankowskiego, ale ten obok lewego słupka. Słowik rzucił się na wszelki wypadek piłka już kozłując w polu bramkowym wyraźnie zmierzała obok celu

57' Dwójkowa akcja Śląska z lewej strony wydawało się, że Dudu zaraz na pełnym biegu przyjmie piłkę w polu karnym i odda strzał ale futbolówka odbiła mu się na wysokości ochraniacza i na tym wszystko się skończyło.

55' Składna szybka akcja Śląska. Zieliński do Gecova, Czech dobiegł na wysokość pola karnego zagrał do Kiełba, ten wycofał do wbiegającego w pole karne Zielińskiego i zabrakło w zasadzie tylko lepszego strzału, bo piłka uderzona zbyt lekko leciała wprost do koszyczka Słowika

51' Ależ zmarnowała sytuację Pogoń. Małecki wybiegał z kontraą po rzucie rożnym minął linię środkową i zagrał na lewo do Frączczaka, w międzyczasie poślizgnął się Dankowski. Piłkarz Pogoni jednak za mocno wypuścił sobie piłkę i Zieliński zatrzymał całą akcję.

49' Piłka trafiła w pole karne do Kiełba, ale zawodnik Śląska nie zdołał oddać dobrego strzału

47' Pogoń zaczyna jakżeby inaczej od ataku skrzydłem. Piłkę lecącą z lewej strony wybija Pawelec

46' Zaczynamy drugą połowę. Tak w liczbach wyglądało pierwsze 45 minut:

45' Koniec pierwszej połowy - 0:0

43' Goli wciąż brakuje, ale jest pierwsza żółta kartka - ukarany gracz Pogoni - Jakub Czerwiński

39' Trochę za dużo siły włożył w dośrodkowanie Tom Hateley. Anglik dogrywał z rzutu wolnego z lewej strony, zamykał wszystko na dłuższym słupku Tomasz Hołota, ale futbolówka nieznacznie przeleciała nad jego głową.

34' Rozochocił się Śląsk. Tym razem Dankowski z dystansu, ale broni Słowik

32' To musiał być gol! Zieliński uderzył sprzed pola karnego piłka odbiła się od słupka i niewiele brakowało, a trafiłaby w plecy Słowika. Akcja jednak wciąż trwałą, ostatecznie dobitka Kiełba też nie otworzyła wyniku. Zdecydowanie najgroźniejsza akcja meczu

27' Marcin Listkowski przyłożył z dystansu, ale Mariusz Pawełek rzucając się na lewy bok wybronił ten strzał.

26' Dużo wiatru goście robią akcjami i jedną i drugą flanką, ale nawet jak już wydaje się, że to musi być gol, albo chociaż celny strzał to defensywa Śląska jest na miejscu.

22' W końcu akcja skrzydłem Pogoni przynosi realne zagrożenie bramkowe. Po szarży lewą stroną piłka wycofana do Frączczaka, ten z 16 metra uderza, ale piłka mija lewy słupek Mariusza Pawełka.

18' Dudu strzela z dystansu ale obok lewego słupka. To skoro już jesteśmy przy Brazylijczyku:

17' Kontra Śląska, wyprowadza ją Flavio Paixao, ale nie ma przewagi liczebnej. Portugalczyk dwa razy próbował zagrać w pole karne, ale obie wrzutki były za niskie piłka wyleciała na aut.

15' Goście znowu próbują skrzydłem, tym razem lewym, ale środkowi obrońca Śląska dwukrotnie ratują sytuację nie pozwalając rywalom na oddanie strzału.

9' Pogoń odpowiada atakiem z prawej strony. Dośrodkowywał Sebastian Rudol, ale Adam Frączczak nie sięgnął piłki.

7' Pierwszy celny strzał - Flavio Paixao przyjął piłkę 25 metrów od bramki i zdecydował się na uderzenie prostym podbiciem. Piłka leciała prosto w Słowika, a bramkarz gości na raty, ale obronił.

6' W krótkim odstępie dwa ataki Pogoni, ale rozbite przez obrońców Śląska w okolicach pola karnego

4' Kibiców jest tak mało, że za bramką Pogoni - tam gdzie siedzą najbardziej zagorzali fani gospodarzy - prowadzący młyn wystosował apel, żeby całą trybuna zebrała się w jedno miejsce. Faktycznie wygląda to lepiej, a na murawie na razie bez klarownych sytuacji.

2' Pierwszy rzut wolny dla Śląska - 25 metrów od bramki z lewej strony, ale na tym zakończymy, bo ten stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia

1' Piotr Lasyk gwiżdże po raz pierwszy i zaczynamy

Kibiców jest tak mało, że nie będziemy nawet wrzucać zdjęcia, żeby nie psuć sobie nastrojów przed meczem. Obie drużyny już na murawie zaraz zaczynamy.