Ostatni sparing siatkarzy zdany na 5. Czas na Mistrzostwa Europy

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-10-07 06:32 | Zmodyfikowano: 2015-10-07 06:32

Było to drugie spotkanie tych zespołów, bowiem dzień wcześniej zagrały ze sobą, ale bez udziału publiczności. Wtedy także lepsi byli Polacy - 3:1.

Kolejny mecz w Bratysławie odbył się tym razem z kibicami, a selekcjonerzy umówili się, że bez względu na wynik rozegrają pięć setów.

Pierwszą partię Polacy wygrali 25:19. Pewnym punktem drużyny był Bartosz Kurek. Naszym największym atutem była zagrywka. Właśnie asem serwisowym pierwszą część meczu zakończył Piotr Nowakowski.

Drugi set był jeszcze mniej wyrównany, a biało-czerwoni nadal bardzo dobrze radzili sobie z atakiem i z wprowadzaniem piłki do gry. Zwyciężyli 25:16.

W kolejnej odsłonie spotkania szansę dostali zmiennicy, m.in Grzegorz Łomacz. Z rozgrywającym Cuprum Lubin w składzie, Polacy też byli górą, choć trochę im zajęło złapanie właściwego rytmu. Nierówną grę przerwał Bartosz Kurek, bo po jego zagraniach było 20:16 i biało-czerwoni pewnie dowieźli wynik do końca. Wygrali trzeciego seta 25:20.

W następnych dwóch partiach nasi siatkarze byli lepsi do 19 i 18, a na parkiecie pojawił się wtedy środkowy Cuprum Lubin - Marcin Możdżonek.

To były już ostatnie mecze kontrolne przed rozpoczynającymi się w piątek mistrzostwami Europy. Turniej odbędzie się w Bułgarii i we Włoszech. Polacy fazę grupową rozegrają w tym pierwszym kraju. W Pałacu Kultury i Sportu w Warnie zmierzą się kolejno z Belgią, Słowenią i Białorusią.

Słowacja - Polska 0:3 (19:25, 16:25, 20:25; dodatkowe sety 19:25, 18:25)

Słowacja: Kohut, Patak, Chrtiansky, Krajcovic, Zatko, Michalovic, Nemec (libero) oraz Krisko, Sopko, Kubs (libero)

Polska:  Nowakowski, Kurek, Bieniek, Drzyzga, Kubiak, Mika, Zatorski (libero) oraz Łomacz, Konarski, Buszek, Kłos, Możdżonek, Szalpuk, Gacek (libero)