Małachowski królem Paryża. Wygrał konkurs Diamentowej Ligi

| Utworzono: 2015-07-05 08:12 | Zmodyfikowano: 2015-07-05 08:14

Reprezentant Śląska Wrocław jest najlepszym dyskobolem tego sezonu. Od pierwszego startu imponuje formą. Biało-czerwoni zdominowali starty bo... największym rywalem Małachowskiego jest Robert Urbanek. Ten drugi tym razem uzyskał 63,48 co dało mu piąte miejsce. W klasyfikacji Diamond Race prowadzi Małachowski - 13 pkt., przed Urbankiem - 8 pkt.

Rzut dyskiem był jedyna konkurencją, w której Polak stanął na podium. Poza dyskobolami w Paryżu wystartowało jeszcze sześcioro polskich lekkoatletów. W skoku o tyczce ex-aequo ósme miejsce zajęli Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski - obaj po 5,56. Wygrał Grek Konstadinos Filippidis wynikiem 5,91. Dopiero szósty był rekordzista świata, Francuz Reanud Lavillenie - 5,71.

Artur Noga zajął siódme miejsce w słabszej serii biegu na 110 m ppł. Polak uzyskał czas 13,61. 15. na 3000 m z przeszkodami był Mateusz Demczyszak ze Śląska Wrocław - 8.31,82. Dobrze pobiegła Joanna Jóźwik na 800 m. Zajęła siódme miejsce ze swoim najlepszym rezultatem sezonu - 2.00,09. Renata Pliś nie ukończyła biegu na 5000 m.

Najlepsze tegoroczne wyniki na świecie uzyskali: Kenijczyk Silas Kiplagat na 1500 m (3.30,12), Kubańczyk Orlando Ortega na 110 m ppł (12,94), Kenijczyk Jairus Birech na 3000 m z przeszkodami (7.58,83), Shelly-Ann Fraser-Pryce z Jamajki na 100 m (10,74) oraz Kenijka Eunice Sum na 800 m (1.56,99).