Za nami 3. Nocny Wrocław Półmaraton (ZDJĘCIA, WYNIKI)

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-06-21 08:57 | Zmodyfikowano: 2015-06-20 19:49

Najlepszy zawodnik uzyskał czas 1:03:04. Rekordu trasy zatem nie było, ale radość reprezentanta Kenii był wielka, tym bardziej, że na podium stanęli jeszcze jego rodacy John Kibichy Tanui (1:03:26) i Francis Lagat (1:03:55)

Najszybszym Polakiem okazał się wrocławianin - Arkadiusz Gardzielewski, który uplasował się na czwartej pozycji (1:05:48). Tuż po zawodniku WKS Śląsk Wrocław na metę wbiegł Emil Dobrowolski (1:05:51)

Najlepszą kobietą była Białorusinka Maryna Damantsevich (1:13:25), która zajęła trzynaste miejsce. Wśród Polek bezkonkurencyjna okazał się Sylwia Ejdys-Tomaszewska z Wrocław Marathon Team. (1:15:05).

Pełne wyniki 3. Nocnego Wrocław Półmaratonu

Wojciech Gęstwa - dyrektor maratonu - podsumował specjalnie dla nas dzisiejsze zmagania:

Najlepszy z Polaków - Arkadiusz Gardzielewski:

Najlepsza z Polek: Sylwia Ejdys-Tomaszewska:

Zadowolony z poziom półmaratonu był także Jacek Sutryk - dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia:

Z reprezentantów Radia Wrocław najszybciej trasę pokonał Grzegorz Brylonek (1:26:38), który zajął w kategorii OPEN 228 miejsce. Mateusz Lipiński był drugim naszym najszybszym reprezentantem (1:34:35). Bardzo dobrze spisał się też Owidiusz Kowalczyk (1:50:28) dla, którego był to debiut w zawodach.

6920. Małgorzata Winnicka 2:47:31

To było przede wszystkim święto wszystkich biegaczy. Ich zmagania mogliście śledzić bezpośrednio na www.prw.pl za pośrednictwem specjalnej transmisji. Na starcie pojawiła Drużyna Biegowa Radia Wrocław:

W półmaratonie biorą też udział organizatorzy innych znaczących biegów w kraju. To nowa kategoria podczas wrocławskiej imprezy. Sił w stawce próbuje Marcin Kuriata - organizator największych biegów ulicznych w Warszawie tzw. "Wielkiej Triady"

Na trasie jest m.in dziennikarz TVP Maciej Kurzajewski, który był gościem Dolnośląskiego Rozkładu Jazdy Radia Wrocław

O naszych przygotowaniach przeczytacie TUTAJ, i TU obejrzycie również galerię zdjęć. Tymczasem przed rozpoczęciem tej wielkiej imprezy rozmawialiśmy z mistrzynią świata, Wandą Panfil: