Koszykarki CCC Polkowice bez medalu mistrzostw Polski

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-04-26 20:58

Koszykarki CCC miały nadzieję, że uda im się wygrać w Toruniu podobnie jak w pierwszym spotkaniu o brązowy medal. Okazało się jednak, że kluczowy w walce o trzecie miejsce był drugi mecz przegrany przez CCC na własnym parkiecie.

Pierwsza kwarta należała do gospodyń, które nie notowały wielkiej skuteczności w ataku, ale grały twardo i konsekwentnie w obronie. Zespół CCC nie potrafił sobie z tym poradzić i po dziesięciu minutach przegrywał 8:13.

Druga kwarta była dużo lepsza dla drużyny z Polkowic, która zatrzymała Energę w obronie, a sama grała skutecznie w ataku. Efekt był natychmiastowy. Po dwudziestu minutach meczu zespół z Polkowic prowadził 29:25.

Trzecia część meczu była wyrównana, choć lekką przewagę osiągnęły gospodynie. Odrobiły straty z drugiej kwarty i po trzydziestu minutach meczu był remis 42:42. Wiadomo było, że o losach medalu zdecyduje ostatnia część meczu.

W niej zawodniczki z Torunia osiągnęły zdecydowaną przewagę. Zdobyły aż 22 punkty, a straciły tylko siedem. Ostatecznie wygrały 64:49 i w całej rywalizacji o brązowy medal triumfowały 2:1.

Energa Toruń - CCC Polkowice 64:49 (13:8, 12:21, 17:13, 22:7)

Energa: Reid 23, A. Harris 18, Jackson 7, Makowska 6, R. Harris 6, Fikiel 4, Pawlak 0, Walich 0, Ajduković 0, Misiuk 0, Suknarowska 0.

CCC: Greene 15, Owczarzak 10, Sutherland 8, Swanier 6, Kaczmarska 6, Sverisdottir 2, Jeziorna 2, Majewska 0.