Nasi biegacze na mecie Orlen Warsaw Maratonu

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-04-26 15:44 | Zmodyfikowano: 2015-04-26 15:45

Plan został zrealizowany w stu procentach. Nasi biegacze w komplecie zameldowali się na mecie Orlen Warsaw Maratonu.

Najlepiej spisał się Prezes Radia Wrocław Tomasz Duda, który ukończył bieg w czasie 4 godzin, 15 minut i 37 sekund. Tuż za jego plecami na metę wbiegła Katarzyna Pawlak z rezultatem 4 godzin, 17 minut i 52 sekund. Dzielnie z dystansem poradził sobie także Krzysztof Znamirowski, który uzyskał czas 5 godzin, 4 minut i 15 sekund.

"Jestem po prostu szczęśliwa, Dobrze rozłożyłam siły, wytrzymałam dystans i wbiegając na metę nie mogłam powstrzymać wzruszenia" - przyznała Katarzyna Pawlak i dodała "Nawet pogoda nam dziś sprzyjała. Słońce zaczęło mocniej świecić dopiero, gdy pojawiliśmy się już na mecie".

Naszym biegaczom gratulujemy! Warto dodać, że świetnie spisał się na trasie także były szef naszej rozgłośni Paweł Majcher, który uzyskał wynik 3 godziny, 42 minuty i 33 sekundy.

Rywalizację wygrali Etiopczyk Lemi Berhanu i jego rodaczka Fatuma Sado. Drugie miejsce wśród mężczyzn zajął Kenijczyk Robert Kwemoi Chemosin a a trzeci był inny reprezentant Etiopii Markos Geneti. Warszawska impreza była jednocześnie mistrzostwami Polski mężczyzn. Tytuł wywalczył Henryk Szost, który zajął 9 miejsce w klasyfikacji generalnej. Wyścig osób niepełnosprawnych jadących handbike'ami wygrał dwukrotny mistrz paraolimpijski z Londynu Rafał Wilk.