Wygrana CCC w Siedlcach. Ślęza pokonana przez AZS Gorzów

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-11-23 22:13 | Zmodyfikowano: 2014-11-23 22:16

Zespół z Polkowic pokonał na wyjeździe MKK Siedlce 79:62. Zespół CCC do zwycięstwa poprowadziły Amerykanki. Aishah Sutherland zdobyła 21 punktów i 10 zbiórek. Naketia Swanier była bliska triple-double. Amerykanka zapisała na swoje konto 14 punktów, 10 zbiórek i 7 asyst. Swoją cegiełkę do wygranej dołożyła także Islandka Helena Sverrisdottir, która uzyskała 17 punktów.

Mecz toczył się pod dyktando polkowiczanek. Podopieczne Arkadiusza Rusina jedynie w pierwszej i na początku czwartej kwarty miały nieco więcej problemów z ekipą beniaminka. W 32 minucie zespół MKK doprowadził do remisu 59:59. Od tego momentu zawodniczki CCC zdobyły w niespełna 7 minut aż 17 punktów, tracąc tylko jeden, zapewniając sobie szóstą wygraną w tym sezonie.

MKK Siedlce - CCC Polkowice 62:79 (19:22, 11:19, 23:18, 9:20).

MKK Siedlce: Żanna Zarycka 16, Eureka Brooks 14, Magda Bibrzycka 12, Emina Demirovic 8, Elżbieta Mukosiej 6, Amy Betsy Jaeschke 4, Heather Lee Butler 2, Olivia Tomiałowicz 0.

CCC Polkowice: Aishah Sutherland 21, Helena Sverrisdottir 17, Naketia Swanier 14, Dominika Owczarzak 8, Agata Szczepanik 7, Magda Kaczmarska 7, Lauren Taylor Hall 3, Agnieszka Majewska 2, Karolina Puss 0.

Po raz kolejny atutu swojego boiska nie wykorzystały koszykarki z Wrocławia. Ślęza po zaciętym meczu przegrała z AZS Gorzów Wlkp. 72:76. Była to czwarta porażka podopiecznych Radosława Czerniaka w piątym występie przed własną publicznością.

Po wygranej 21:17 pierwszej kwarcie, wrocławianki drugą część meczu przegrały różnicą 7 punktów i musiały gonić rywalki. W 27. minucie Ślęza prowadziła 53:50, ale już 5 minut później beniaminek przegrywał 56:66. Gospodynie jednak nie rezygnowały. Na dwie minuty przed końcową syreną po rzucie Pauliny Pawlak był kolejny remis 70:70. Końcówkę lepiej rozegrały gorzowianki. Najpierw za 3 trafiła Alyssia Brewer, a zwycięstwo gości przypieczętowała rzutami wolnymi najlepsza w ekipie AZS-u Sharnee Zoll. Amerykanka tym razem zdobyła 25 punktów i zanotowała sześć asyst. W zespole Ślęzy tradycyjnie najskuteczniejsza była Jhasmin Player, która uzyskała 18 punktów.

Ślęza Wrocław - AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 72:76 (21:17, 18:25, 17:18, 16:16).

Ślęza Wrocław: Jhasmin Player 18, Gloria Brown 13, Bojana Vulic 12, Paulina Pawlak 11, Monika Jasnowska 7, Agnieszka Śnieżek 4, Dorota Mistygacz 4, Joanna Czarnecka 3.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.: Sharnee Zoll 25, Alyssia Brewer 14, Katarzyna Dźwigalska 9, Magdalena Szajtauer 8, Izabela Piekarska 8, Olena Ogorodnikowa 8, Klaudia Czarnodolska 4.