Eliminacje MŚ: Polska wygrała z Bośnią, grały piłkarki AZS Wrocław

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2014-09-18 08:15 | Zmodyfikowano: 2014-09-18 08:16

To było ostatnie spotkanie naszej reprezentacji w eliminacjach. Polki już wcześniej straciły szansę na awans. Na otarcie łez udało się pokonać sąsiadki z tabeli - Bośnię i Hercegowinę.

Kibice we Włocławku wszystkie bramki obejrzeli w pierwszej połowie. Pierwszoplanowe role odgrywały piłkarki Medyka Konin, a bohaterką meczu została Ewa Pajor. To po jej strzale w 19 minucie, piłkę lecącą wprost do bramki, ręką zatrzymała jedna z rywalek. Rzut karny na bramkę zamieniła Natalia Pakulska.

Na 2:0 podwyższyła Pajor, która miała także udział przy trzecim golu. W 33 minucie w sytuacji sam na sam mogła strzelać, ale wolała wystawić piłkę Ewelinie Kamczyk, która dopełniła formalności.

Tuż przed przerwą gola dla rywalek zdobyła Eldina Ahmić. Jak się okazało była to ostatnia bramka w tym spotkaniu.

W meczu grały trzy zawodniczki reprezentujące dolnośląskie kluby. Bramki Biało-Czerwonych broniła Daria Antończyk z AZS PWSZ Wałbrzych. W polu grała Joanna Płonowska z AZS Wrocław, która spędziła na placu gry 79 minut, po czym została zmieniona przez swoją klubową koleżankę - Magdalenę Szaj.

Wygrana z Bośnią i Hercegowiną nie zmieniła sytuacji Polski w grupie D, w której ostatecznie nasze piłkarki zajęły trzecie miejsce. Awans do Mistrzostw Świata, które w przyszłym roku odbędą się w Kanadzie, wywalczyła Szwecja.

Polska 3-1 Bośnia i Hercegowina

Bramki: Natalia Pakulska 19' (k), Ewa Pajor 29', Ewelina Kamczyk 33' - Eldina Ahmić 42'

Polska: Daria Antończyk - Aleksandra Sikora, Agata Guściora, Jolanta Siwińska, Natalia Chudzik - Joanna Płonowska (79' Magdalena Szaj), Natalia Pakulska, Paulina Dudek, Nikol Kaletka (74' Patrycja Balcerzak), Ewelina Kamczyk (88' Patrycja Wiśniewska) - Ewa Pajor.

Bośnia i Hercegowina: Almina Hodžić - Anđela Šešlija, Amela Fetahović (82' Tatjana Stanić), Milena Nikolić, Amela Kršo - Monika Kuliš, Amira Spahić, Aida Hadžić, Nikolina Dijaković, Amna Lihović (75' Nejra Šabić) - Eldina Ahmić.

żółte kartki: Balcerzak - Dijaković, Spahić, Nikolić.

sędziowała: Amy Rayner (Anglia).
widzów: 3780.