Udany debiut biało-czerwonych we Wrocławiu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-09-02 22:49 | Zmodyfikowano: 2014-09-02 22:49

Była to druga wygrana naszego zespołu, który na inaugurację Mundialu zwyciężył w Warszawie Serbię, także 3:0.

Od samego początku podopieczni trenera Antigi dużo akcji grali przez środek. Pewnie kończyli je Piotr Nowakowski i Karol Kłos. Dobra gra Mariusza Wlazłego sprawiła, że na drugą przerwę techniczną biało-czerwoni schodzili z sześciopunktowym prowadzeniem (16:10). Przewagi tej Polacy nie oddali już do końca, zwyciężając w inauguracyjnej partii 25:17.

Druga odsłona była już bardziej wyrównana i przyniosła znacznie więcej emocji. Długo trwała walka punkt za punkt. Polakom najwięcej problemów sprawiał mierzący 212 cm Thomas Edgar. Australijczycy prowadzili 13:12, gdy na zagrywce w naszym zespole pojawił Mariusz Wlazły. Dzięki jego silnym serwisom Polacy odrobili niewielką stratę, a chwilę potem odskoczyli na trzy punkty. To praktycznie rozstrzygnęło losy seta, w którym wygraliśmy 25:19.

W trzecim secie nadal lepiej prezentowali się Polacy. Podopieczni trenera Antigi dysponowali bardziej wyrównanym składem niż rywale. Blokiem, atakiem i serwisem punktowali Wlazły, Nowakowski oraz Michał Winiarski czy Mateusz Mika. Bardziej nerwowo zrobiło się dopiero w samej końcówce. Przy stanie 24:18 Polacy zaczęli popełniać proste błędy i rywale zmniejszyli straty do wyniku 22:24. Biało-czerwoni szybko jednak opanowali nerwy, a decydujący o wygranej punkt zdobył Karol Kłos. To był nasz dobry mecz przyznał Mariusz Wlazły:

Wtórował mu inny z kadrowiczów Rafał Buszek:

Kolejnym rywalem reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata 2014 będzie Wenezuela. Początek tego spotkania w czwartek, o godzinie 20:15 w Hali Stulecia.

We wcześniejszych spotkaniach grupy A rozegranych we Wrocławiu Serbia pokonała Argentynę 3:1, a Wenezuela Kamerun także 3:1. W tabeli prowadzi Polska przed Argentyną, Australią i Wenezuelą.

Australia - Polska 0:3 (17:25, 19:25, 22:25)

Australia: Zingel, Edgar, White, Mote, Sukochev, Smith, Perry (libero) oraz Roberts, Peacock, Douglas-Powell

Polska: Nowakowski, Winiarski, Zagumny, Kłos, Wlazły, Mika, Zatorski (libero) oraz Konarski, Drzyzga, Kubiak