25 lat wolnych mediów w Europie Środkowo-Wschodniej

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2014-06-13 11:20 | Zmodyfikowano: 2014-06-13 11:25
25 lat wolnych mediów w Europie Środkowo-Wschodniej - fot. ceecom2014wroclaw.pl/
fot. ceecom2014wroclaw.pl/

Bogusława Dobek - Ostrowska z Uniwersytetu Wrocławskiego mówi, że świat docenia polskie polskie media, choć zauważa także problemy:



O wolnych mediach trudno mówić w Rosji czy Rumunii czyli w krajach w których są one w większości finansowane przez rządy albo biznes powiązany z administracją. Zdaniem uczestników konferencji słuchacze i czytelnicy czerpią wiedzę z internetu.

OGLĄDAJ KONFERENCJĘ NA ŻYWO (KLIKNIJ)

W tym roku mija 25 lat od początku przemian demokratycznych w Europie Środkowo-Wschodniej i pojawienia się wolnych mediów. Z tej okazji w ramach sieci CEECOM (Central and East European Communication and Media Conferences), w dniach 12-14 czerwca 2014 roku we Wrocławiu, organizowana jest międzynarodowa konferencja pt. „Changing Media and Democracy: 25 Years of Media Freedom and Public Sphere in Central and East Europe” („Zmiana w mediach i demokracja: 25 lat wolnych mediów i sfery publicznej w Europie Środkowej i Wschodniej”).   



Na konferencji wygłasza referaty prawie 200 naukowców, badaczy i praktyków mediów ze wszystkich krajów Europy Środkowo-Wschodniej, a także z Europy Zachodniej, obu Ameryk, Afryki i Azji. Obecne są też polskie i światowe sławy naukowe w obszarze medioznawstwa, w tym na przykład: Jane L. Curry, Wolfgang Donsbach, Peter Gross, David H. Weaver i wielu innych. W programie także benefis Prof. Walerego Pisarka i sesja poświęcona pamięci Karola Jakubowicza.

Zaplanowano również sesję dyskusyjną pt. „Media i demokracja. 25 lat wolnych mediów i sfery publicznej w Polsce” z udziałem  polskich dziennikarzy i praktyków mediów. Będzie ona stanowiła bardzo ważny element integracji  i wzmocnienia współpracy między badaczami i praktykami mediów w całej Europie Środkowo -Wschodniej.

Organizatorami konferencji są: Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej, Uniwersytet Wrocławski, Europejskie Stowarzyszenie Badań nad Komunikacją i Edukacją (ECREA) oraz Międzynarodowe Towarzystwo Komunikologiczne (ICA).

Więcej informacji na stronie: www.ceecom2014wroclaw.pl

Reklama