Wrocławski finał dla WKK. Śląsk przegrał w ostatniej sekundzie

| Utworzono: 2014-06-01 20:52 | Zmodyfikowano: 2014-06-01 20:52

Spotkanie miało bardzo emocjonujący przebieg. Przez jego większą cześć prowadzili gracze Śląska. Po 20 minutach drużyna Jacka Kolisa miała aż 14 punktów więcej (41:27). W drugiej połowie rolę się jednak odwróciły. To team Tomasza Niedbalskiego grał zdecydowanie lepiej. Systematycznie zbliżał się do przeciwnika. Jeszcze na 12 sekund przed końcową syreną WKS prowadził 70:66. Jakub Kobel nie pomylił się jednak na linii rzutów wolnych. Śląsk fatalnie wyprowadził kolejny atak. Piłkę stracił Dominik Wilczek a gdy próbował ją odzyskać rywal oddawał rzut. Wilczek sfaulował przeciwnika, który trafił do kosza. Przy stanie 70:70 Michał Jędrzejewski wytrzymał ciśnienie i zdobył dla WKK jeden zwycięski punkt. Śląsk nie był już w stanie odpowiedzieć gracze Wrocławskiego Klubu Koszykówki sięgnęli po złoto MP. Śląskowi na osłodę pozostał srebrny medal.

WKS Śląsk Wrocław – WKK Wrocław 70:71 (26:11, 15:16, 12:18, 17:26)

WKS Śląsk: Wilczek 19, Żeleźniak 16, Musiał 14, Mielniczuk 8, Krzyczmonik 6, Łaszczuk 4, Jodłowski 3, Ostrowski 0, Waleńdzik 0.

WKK: Szczypiński 25, Jędrzejewski 17, Fiedukiewicz 9, Kobel 9, Rutkowski 6, Jaremkiewicz 5, Sularz 0, Kurek 0, Oleksiński 0.