Niezwykłe gry z Wrocławia (ZAGRAJ)

Marek Zoellner | Utworzono: 2013-11-21 07:05 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Ilustracja: Jacek Szleszyński

Przejście przez dziurę w czasoprzestrzeni zdeformowało sąsiedni wszechświat. Odwieczny cykl życia odmierzany fazami księżyca został zakłócony. Czy Tryton z pomocą Kwindolnicy przywróci stary porządek?

Tak zaczyna się druga część darmowej gry Jacka Szleszyńskiego, wrocławskiego grafika, który połączył zawodową pasję i umiejętności z wyobraźnią swoich dzieci. Pierwszą część przygód sympatycznego Trytona pokazaliśmy Wam w wakacje.

O ile „jedynka” nie wymagała specjalnej wiedzy, wystarczyło bowiem trochę cierpliwości i pomysłowości, o tyle kolejne części mogą już sprawić więcej problemów. Ale to akurat duży plus. Darmowe gry internetowe często są bowiem zwykłymi „zabijaczami czasu”, które nie wnoszą nic nowego.

W tym przypadku jest trochę inaczej. Kontynuując poszukiwania tajemniczej Kwindolnicy; trzeba przypomnieć sobie kilka lekcji fizyki, bo przydadzą się nam podstawy spektroskopii. Warto też mieć w zanadrzu podstawy łaciny, greki czy elektroniki. Ci zaś, którym słoń na ucho nie nadepnął, będą szczególnie wyróżnieni, bo trzeba też pobawić się gitarą.

Posłuchaj:

KWINDOLNICA 2 (ZAGRAJ)

- Zwiedzaj świat wokół ciebie. Znajduj przedmioty i używaj ich zależnie od sytuacji. Zbieraj ukryte puzzle, za wszystkie jest nagroda - w kilku słowach autor gier wprowadza nas w swój świat.

Na czym to wszystko polega? Kwindolnica jest przygodową grą typu „point and click” (wskaż i kliknij). Za pomocą myszki trzeba odszukać odpowiednie miejsca i przedmioty, a potem zrobić z tego właściwy użytek. Jaki? Właśnie na tym polega zabawa. Trzeba kombinować, dedukować, główkować, rozwiązywać zagadki i pokonywać logiczne labirynty. Nie wystarczy, że znajdziemy klucz. Trzeba też odnaleźć drzwi, które do niego pasują.

KWINDOLNICA 1 (ZAGRAJ)

Kolejna ciekawostka to muzyczne zabawy z uroczym bohaterem gry. Już „jedynka” czarowała delikatnymi, sączącymi się z głośników dźwiękami gitary. Teraz Jacek Szleszyński, który sam skomponował i wykonał podkład muzyczny, poszedł o „klik” dalej. Oprócz słuchania melodii w tle, znów możemy skłonić Trytona do tego, by również coś dla nas zagrał. Gitarowa playlista została wzbogacona o rocka, jazz a nawet flamenco.

Czy Salvador Dali wie, czym jest Kwindolnica?

O ile części pierwsza i druga są zupełnie darmowe, za "trójkę" trzeba zapłacić niecałe 3$.

R E K L A M A
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
FilipMarczyński

Radio Wroclaw

Filip Marczyński
06:00 - 10:59 Zapraszam
Zapraszam

Reklama

Grudzień

7
Swing lekarstwem na wszystko?

Styczeń

16
Artur Andrus „Cyniczne Córy Zurichu”
22
Izabela Trojanowska w Radiu Wrocław
24
Henry Rollins w Sali Koncertowej Radia Wrocław

Luty

13
MICHAŁ BAJOR w Radiu Wrocław
14
MICHAŁ BAJOR w Radiu Wrocław
RADIO WROCŁAW Wrocław, Legnica 102,3 FM| Wałbrzych 95,5 FM| Zgorzelec, Bolesławiec 103,6 FM| Kudowa - Zdrój 98,0 FM
Kotlina Jeleniogórska 96,7 FM| Kotlina Kłodzka 96,0 FM| Bogatynia 89,0 FM
wydanie online: internet@prw.pl
Copyrights © Radio Wrocław 2013
Związek Pracodawców Mediów PublicznychAudytorium 17Biuletyn Informacji Publicznej