Niezwykłe gry z Wrocławia (ZAGRAJ)

Marek Zoellner | Utworzono: 2013-11-21 07:05 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Ilustracja: Jacek Szleszyński

Przejście przez dziurę w czasoprzestrzeni zdeformowało sąsiedni wszechświat. Odwieczny cykl życia odmierzany fazami księżyca został zakłócony. Czy Tryton z pomocą Kwindolnicy przywróci stary porządek?

Tak zaczyna się druga część darmowej gry Jacka Szleszyńskiego, wrocławskiego grafika, który połączył zawodową pasję i umiejętności z wyobraźnią swoich dzieci. Pierwszą część przygód sympatycznego Trytona pokazaliśmy Wam w wakacje.

O ile „jedynka” nie wymagała specjalnej wiedzy, wystarczyło bowiem trochę cierpliwości i pomysłowości, o tyle kolejne części mogą już sprawić więcej problemów. Ale to akurat duży plus. Darmowe gry internetowe często są bowiem zwykłymi „zabijaczami czasu”, które nie wnoszą nic nowego.

W tym przypadku jest trochę inaczej. Kontynuując poszukiwania tajemniczej Kwindolnicy; trzeba przypomnieć sobie kilka lekcji fizyki, bo przydadzą się nam podstawy spektroskopii. Warto też mieć w zanadrzu podstawy łaciny, greki czy elektroniki. Ci zaś, którym słoń na ucho nie nadepnął, będą szczególnie wyróżnieni, bo trzeba też pobawić się gitarą.

Posłuchaj:

KWINDOLNICA 2 (ZAGRAJ)

- Zwiedzaj świat wokół ciebie. Znajduj przedmioty i używaj ich zależnie od sytuacji. Zbieraj ukryte puzzle, za wszystkie jest nagroda - w kilku słowach autor gier wprowadza nas w swój świat.

Na czym to wszystko polega? Kwindolnica jest przygodową grą typu „point and click” (wskaż i kliknij). Za pomocą myszki trzeba odszukać odpowiednie miejsca i przedmioty, a potem zrobić z tego właściwy użytek. Jaki? Właśnie na tym polega zabawa. Trzeba kombinować, dedukować, główkować, rozwiązywać zagadki i pokonywać logiczne labirynty. Nie wystarczy, że znajdziemy klucz. Trzeba też odnaleźć drzwi, które do niego pasują.

KWINDOLNICA 1 (ZAGRAJ)

Kolejna ciekawostka to muzyczne zabawy z uroczym bohaterem gry. Już „jedynka” czarowała delikatnymi, sączącymi się z głośników dźwiękami gitary. Teraz Jacek Szleszyński, który sam skomponował i wykonał podkład muzyczny, poszedł o „klik” dalej. Oprócz słuchania melodii w tle, znów możemy skłonić Trytona do tego, by również coś dla nas zagrał. Gitarowa playlista została wzbogacona o rocka, jazz a nawet flamenco.

Czy Salvador Dali wie, czym jest Kwindolnica?

O ile części pierwsza i druga są zupełnie darmowe, za "trójkę" trzeba zapłacić niecałe 3$.

R E K L A M A
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
MarekObszarny

Radio Wroclaw

Marek Obszarny
10:00 - 14:59 Teraz się dzieje
Zapraszam

Reklama

Październik

17
Marek Napiórkowski Sextet „UP!”
25
Jaromir Nohavica (PIERWSZY KONCERT)
26
Jaromir Nohavica (DRUGI KONCERT)

Listopad

23
Edyta Bartosiewicz
RADIO WROCŁAW Wrocław, Legnica 102,3 FM| Wałbrzych 95,5 FM| Zgorzelec, Bolesławiec 103,6 FM| Kudowa - Zdrój 98,0 FM
Kotlina Jeleniogórska 96,7 FM| Kotlina Kłodzka 96,0 FM| Bogatynia 89,0 FM
Copyrights © Radio Wrocław 2013
Związek Pracodawców Mediów PublicznychAudytorium 17Biuletyn Informacji Publicznej