A | A | A

Bartosz mówi o lekach. Sprawdź!

Utworzono: 2012-03-06 15:06
Od kilku tygodni w sieci furorę robi strona internetowa poświęcona refundacji leków.

Projekt powstał w oparciu o listę leków refundowanych opublikowaną przez Ministerstwo Zdrowia. Po wpisaniu części nazwy leku lub substancji aktywnej pojawia się lista pasujących do kryteriów preparatów, a po wybraniu jednego z nich, w dymku dialogowym Bartosz informuje o refundacji, opakowaniu oraz wskazaniach do refundacji.

Wszystko to z lekkim przymrużeniem oka. Szukając np. testów paskowych Bartosz odpowiada:

"Paski testowe Ascensia Entrust są odpłatne na 30%…czyli pacjent musi wysupłać 16,18 PLN. Jeśli wypiszesz pełnopłatny, pacjent rozstanie się z 45,83 PLN. Może są jakieś tańsze zamienniki?"

A z kolei pytając o witaminę C pojawia się komunikat:

"Bartosz milczy: Jednoczesne zdziwienie i zakłopotanie w jego spojrzeniu daje Ci do zrozumienia, że jednak nie powinieneś był zadać tego pytania."

Autor strony, Michał Niedoszytko, mówi, że humorystyczny charakter dialogu ma za zadanie poprawę interakcji użytkownika z programem nadając jej bardziej spersonifikowany charakter.

W rozmowie z computerworld.pl dodaje również, że popularność projektu przerosła jego oczekiwania.

- Myślę, że sukces Bartosza w dużej mierze wynika z łatwej obsługi. Wszystkie informacje są ogólnodostępne i na bieżąco aktualizowane. Dostaję wiele sympatycznych e-maili z podziękowaniami, co utwierdza mnie w przekonaniu, że pomysł był fajny i przy okazji mobilizuje do dalszej pracy.

Sam Minister także pogratulował inicjatywy autorowi. Od 2 stycznia 2012 Bartosza zapytano 6 868 476 razy (to ponad 4 484 razy na godzinę!).

Sprawdź, bartoszmowi.pl.

Oddano głosów: 0

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
RADIO WROCŁAW NA FACEBOOKU
RADIO WROCŁAW Wrocław, Legnica 102,3 FM| Wałbrzych 95,5 FM| Zgorzelec, Bolesławiec 103,6 FM| Kudowa - Zdrój 98,0 FM
Kotlina Jeleniogórska 96,7 FM| Kotlina Kłodzka 96,0 FM| Bogatynia 89,0 FM
wydanie online: internet@prw.pl