Trzech piłkarzy Śląska w jedenastce kolejki

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2024-05-15 06:24 | Zmodyfikowano: 2024-05-15 06:24
Trzech piłkarzy Śląska w jedenastce kolejki - fot. mat. prasowe

Wyróżnienia otrzymali aż trzej podopieczni Jacka Magiery. W gronie najlepszych zawodników kolejki zadebiutował Simeon Petrow. Środkowy obrońca rozgrywa świetną rundę i jest coraz pewniejszym punktem defensywy WKS-u. Do bardzo dobrej gry w destrukcji w piątek dorzucił niezwykle istotnego gola. To właśnie Bułgar w 2. minucie, po strzale głową, otworzył wynik spotkania. Śląsk w kolejnych minutach mógł ułożyć starcie pod swoje dyktando.

Tym, który znakomicie dograł do wspominanego Petrowa z rzutu rożnego był Petr Schwarz. Czech w najlepszej jedenastce znalazł się po raz drugi, a w rywalizacji z krakowianami bardzo dobrze wykonywał stałe fragmenty gry. Wrocławianie nie tylko tworzyli z nich zagrożenie pod bramką rywali, ale też wykorzystywali okazje. Trzecia bramka również wpadła po kornerze. Wtedy, po zamieszaniu w polu karnym przyjezdnych, do siatki trafił Piotr Samiec-Talar. „Szwaniu” asystą rozpoczął i zakończył pojedynek. W 88. minucie to właśnie on zagrał do Mateusza Żukowskiego, a ten po imponującym rajdzie strzelił na 4:0.

Trzecim zawodnikiem Śląska w jedenastce kolejki jest jej bardzo częsty bywalec – Erik Exposito. Hiszpan udowadnia wysoką formę również w rundzie wiosennej, a doceniony został już jedenasty raz. Przeciwko Cracovii zagrał dobrą dwójkową akcję z Piotrem Samcem-Talarem i w odpowiednim momencie huknął jak z armaty ze swojej słabszej prawej nogi. Bramkarz Lukas Hrosso był w tej sytuacji bez szans.

XI 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy: Kochalski (Stal Mielec) - Kłudka (Zagłębie Lubin), Svarnas (Raków Częstochowa), Petrow (Śląsk Wrocław), Ribeiro (Legia Warszawa), Felix (Piast Gliwice), Schwarz (Śląsk Wrocław), Walski (Puszcza Niepołomice), Ameyaw (Piast Gliwice), Exposito (Śląsk Wrocław), Pululu (Jagiellonia Białystok)